Sambo / Combat Sambo

Sambo to rosyjska sztuka walki, która czerpie z najlepszych technik walki wywodzących się z Europy oraz Azji. Sambo zostało stworzone w celach militarnych, a jego historia ma swój początek w byłym Związku Radzieckim. Jest to dyscyplina która  może przynieść nam niezwykle zadowalające efekty zdrowotne – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

W zajęciach odbywających się w naszym klubie łączymy techniki dwóch najpopularniejszych rodzajów tej sztuki walki:

Sambo sportowe:

To najpopularniejszy rodzaj sambo, który znany jest niemal na całym świecie. Składa się z różnego rodzaju rzutów, dźwigni i przewrotów. Wymaga od ćwiczących dużej siły fizycznej oraz dobrej wytrzymałości i kondycji, ponieważ ten rodzaj sambo czerpie z różnorodnych sztuk walki takich jak judo i zapasy oraz z azerbejdżańskiej i gruzińskiej szkoły walki.

Znakiem rozpoznawczym samba sportowego są bolesne dźwignie na stawy kolanowe i skokowe oraz skomplikowane taktyki walki w parterze. W celach rekreacyjnych uprawiania sambo, podczas treningów nie stosuje się bolesnych technik, a najważniejszym komponentem treningu jest nacisk na polepszenie sprawności zawodnika.

Sambo bojowe:

Sambo bojowe charakteryzuje się wielofunkcyjnością i skomplikowaną techniką pozwalającą wykorzystać tę sztukę walki w różnych sytuacjach życiowych.

Combat to zbiór pięćdziesięciu dwóch technik z różnego rodzaju sztuk walki. Składa się m.in. z kopania, duszenia, ciosów rękami, rzutów, przewrotów, bolesnych dźwigni i trzymań. Sambo bojowe jest najbardziej widowiskowym rodzajem samba. Poprawia wytrzymałość, gibkość, siłę i szybkość. Najbardziej znanym sportowcem, który uprawiał sambo bojowe (combat) jest Fiodor Jemieljanienko, który przez dziesięć lat utrzymywał się na podium zawodów MMA.

Sambo polecane jest przede wszystkim przyszłym zawodnikom MMA lub innych zawodów sportowych, w których przydaje się zręczność, sprawność i siła. Samba z powodzeniem mogą uczyć się także wszyscy ci, którzy chcą popracować nad wytrzymałością swojego ciała oraz zwiększyć umiejętności walki wręcz. Jeśli i Ty chcesz poznać tą niezwykłą sztukę walki zapraszamy na zajęcia w naszym klubie.

UMÓW SIĘ
ZOBACZ inne TRENINGI