Judo

Judo w przeciwieństwie do innych sztuk walki rozwija równomiernie wszystkie partie mięśni, co oprócz kształtowania ładnej sylwetki przyczynia się do korekcji wad postawy. Ponieważ ważnym elementem podczas treningu judo są ćwiczenia gimnastyczne, trenujący judo zwiększają swoją gibkość i zwinność, a także nabywają przydatnej w życiu umiejętności bezpiecznego padania. Umiejętności jakie kształtuje się w trakcie treningów judo, uczą skutecznych sposobów obrony przed nieoczekiwanym atakiem.

Judo to nie tylko umiejętności techniczne i walory zdrowotne, to także kształtowanie charakteru. Trenowanie judo z prawdziwym zaangażowaniem przyczynia się do samorozwoju i kształtowania w sobie pozytywnych cech, takich jak: odwaga, wiara w siebie, umiejętność skupienia i słuchania, słuchanie poleceń, systematyczność, punktualność. Judo to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także pokonywanie wewnętrznych oporów i barier psychicznych. Proces szkolenia i aktywne uczestnictwo w zawodach uczy odporności na stres, może być także lekcją pokory, gdyż nie zawsze uda się wygrać, a umiejętność godnego przyjmowania porażki pozwala kształtować szacunek dla siebie i rywala po drugiej stronie maty.

Judo jest doskonałą metodą pedagogiczną, stąd szczególnie polecane jest dla dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat oraz wszystkie osoby dorosłe na treningi Judo w naszym Klubie.

UMÓW SIĘ
ZOBACZ inne TRENINGI